Вчера околу 03 часот по полноќ на граничен премим „Деве Баир“ бил приведен М.Ф.А. (48) од Република Бугарија поради постоење сомнение за сторено кривично дело по член 211 став 1 и 2 од Законот за странци.

Тој бил предаден во Полициската станица Крива Паланка за натамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.