Бугарскиот државјанин Георги Б.Д. (65) е починатиот маж пронајден утрово под железничкиот мост во Скопје, објави „24 Инфо„.

Неговото тело е пронајдено под мостот на кејот во близина на игралиштата кај Маџир Маало.

Се уште не се познати причините за смртта на Бугаринот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.