Денеска околу пладне, на пешачкиот премин кај Градежниот факултет во Скопје, автомобил од марката „Фолксваген Буба“ удрил мајка и дете кои го преминувале булеварот.

Околу 12.30 часот, возачот А.Џ. (1984) удрил во мајката Ц.С. (1985) и нејзиното дете кои се здобиле со полесни повреди, потврдија од МВР за „Република“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.