Вчера околу 11 часот на граничен премин „Долно Блаце“, при влез земјава, од слобода бил лишен Т.M. (51) со место на живеење во Велика Британија поради тоа што при проверки било констатирано дека се наоѓа на Стоп листата со мерка „Апси“ по барање на Интерпол.

Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Скопје за натамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.