На 05.03.2021 во 22.30 часот во с.Тераце од полициски службеници од Полициско одделение Теарце биле лишени од слобода М.М.(24), И.М.(59), М.М.(26) и Ќ.М.(51) сите од с.Теарце  бидејќи по претходна расправија го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка, а во врска со претходна пријава во 22,15 часот од М.М.(24) против неговиот братучед М.М.(26) при што пријавените физички нападнале и полициски службеник. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.