На 20.12.2018 година во 22:30 часот во Полициска станица Драчево, А.А.(21) од Скопје, пријавил дека на 20.12.2018 година околу 20:00 е извршена обљуба врз неговата малолетна сестра.

Пријавени се и овозможувачите на делото.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.