Во четвртокот утрото околу 9,45 часот во Полициското одделение Петровец, 24-годишниот С.Р. од скопското село Огњанци, пријавил дека од домот се оддалечила неговата малолетна 17-годишна сестра А.Р.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.