Братот на партнерот на Силвија Стојановска бил упасен во Шпанија за шверц на 700 кг. кокаин. Актерката, според нив, наводно помагала со логистика и подигнување на парите.

Денеска по барање на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција е изречена мерка притвор за лицето С.С. и  В.Б. Против ова решение, двајцата имаат право на жалба пред Кривичниот совет.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.