На 18.01.2023 во 15.05 часот од полициски службеници од Полициската станица Крива Паланка бил лишен од слобода И.П.(43) од кривопаланечко, поради тоа што околу 10.30 часот физички ја нападнал неговата 48-годишна сестра, при што употребил тврд предмет.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.