Во Кумановската полиција било пријавено дека брат се обидел да изврши обљуба врз сестра, пренесува „Kumanovo News„

Според МВР случајот го пријавил 67 годишен маж, кој кажал дека врз неговата малолетна ќерка бил извршен обид за обљуба од страна на нејзиниот брат С.Н., кој и предходно им се заканувал и физички ги напаѓал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.