Тетовската полиција вчера попладне регистрираше физички напад во семејство на улицата „Мирче Ацев“ во градот.

Триесетгодишна жена во СВР Тетово пријавила дека во нивниот дом, по вербална расправија со снаата, двапати физички ја нападнал нејзиниот 29-годишен брат.

Пријавениот е повикан во Полициската станица во Тетово за расчистување и документирање на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.