Синоќа околу 21.00 часот во Полициското одделение Сарај, е добиена пријава за семејно насилство.

Имено 35- годишната М.Е од село Сарај пријавила дека во дворот од семејната куќа во Сарај била физички нападната од нејзините браќа Д.И.(32) и Е.И.(25).

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.