Вчера 30-тина минути по полноќ во Полициската станица Кисела Вода, Д.С.Д. (33) од Скопје пријавила дека околу 00.30 часот во угостителски објект на бул. „Борис Трајковски“ таа и нејзиниот сопруг Б.Д. (32) од Скопје биле физички нападнати од неколку лица.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.