Редакцијата на Инфомакс објави видео кое е снимено попладнево во населба Кисела Вода.

На видеото се гледа кавга помеѓу двајца возачи која завршува со физичка пресметка, а настрада и една постара госпоѓа.

Според сведоштвтото на очевидци едниот возач му префрлил на другиот за престројување по што другиот излегол од кола започнал да удира по процезорецот, а потоа и физички го нападнал брачниот пар.

Во целата ситуација постара госпоѓа се обидува да ги paздвои по што губи рамнотежа и паѓа, а напаѓачот продолжува да се пресметува со нејзиниот сопруг.

Видеото погледнете го овде.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.