Државјанинот од Босна и Херцеговина, К.Џ.(45), пријавил дека е измамен од лице од Ресен кое се претставило како У.А. за сума од 3.500 евра, во врска со камионски транспорт на јаболка.

Како што соопшти МВР, К.Џ. го пријавил случајот вчера напладне во Надворешната канцеларија за криминалистички работи Ресен.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.