Ден по вчерашната трагедија, Нова Македонија објави видео од местото на несреќата.

Во автобусот кој сообраќал на линија Скопје – Гостивар, имало 51 патник, а од нив 15 се загинати, а седуммина се уште се во критична состојба.

Остатоци од автобусот се нем сведок за хоророт кој вчера се случи на патот Скопје-Тетово.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.