Обвинителката Вилма Рускоска ги читаше работните места за кои Бојан Јовановски тврдел дека бил вработен. Покрај МТВ и А1 телевизија Боки навел дека работел и во Топ шоп.

Што има да се работи во топ шоп, тие снимаат реклами. Но дури ни за тоа не доставија доказ-истакна Рускоска.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.