Бојан Јовановски истакна дека јавната обвинителка Катица Јанева е уценета и искористена од некои политичари и дека затоа така се однесува во овој случај.

Тој откри дека постојат снимки од Камчев со Вице Заев каде што братот на поранешниот премиер барал да остане во притвор па макар и да умре.

Аман кој е Вице Заев во оваа држава. Не му се плашам ниту на Вице ниту на Зоран Заев- порача Боки.Како е можно во суверена Македонија Орце Камчев да снима со помош на бугарски разузнавачи наместо тоа да го прават македонски? праша Јовановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.