На влегување во судницата Бојан Јовановски пред денешното судење за „Рекет“ им кажа на новинарите дека бил нападнат од затворските службеници во истражниот затвор во Шутка.

Денеска треба да се слушаат приватни разговори меѓу Боки и Кичеец, но најверојатно судијката ќе ги исклучи новинарите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.