Обвиниетиот Бојан Јовановски на крајот на своето обраќање до судечкиот совет рече дека ќе било поинаку доколу кажел нешто за останатите во овој случај.

Да постапев како Зоран Милевски или ако кажев дека Катица е виновна или пак дека Ременски земала пари можеби ќе ме ослободеа, иронично рече Јовановски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.