Бојан Јовановски е хоспитализиран во Градската болница „Св. Наум Охридски“ објави А1 он. Се размислува да се преземе оперативен зафат поради влошената здравствена состојба.

Целиот текст овде.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.