Бојан Јовановски, попознат како Боки 13, денеска од затворот во Шутка е пренесен на скопските клиники, објави „Алсат М“.

Тој е примен на одделението за торакална и васкуларна хирургија, откако се пожалил на силни болки во градите.

Бојан Јовановски повеќе од еден месец е во притвор во затворот во Шутка, како еден од обвинетите во случајот „Рекет“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.