Вчераутро пријавено било дека од авто салон на улица “Сава Ковачевиќ”, Кисела вода, во Скопје од страна на непознат сторител одземени се три патнички моторно возила “мерцедес”, “БМВ” и “порше”.

По преземени мерки, возилата се пронајдени. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.