Скопјанец е тешко повреден во сообраќајната незгода што се случила вчеравечер во 19.40 часот на автопатот Скопје-Тетово, кај с.Добарце.

Управувајќи со патничко возило „БМВ“ А.М.(42) од Скопје изгубил контрола и излетал од патот. Во незгодата се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничкиот центар Тетово.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.