Екипа на битолски велосипедисти денеска спречиле поголема трагедија и проширување на оган на Пелистер. Како што пренесува порталот „Бабам Битола“, момците од „Екстрим бајк“ попладнево додека ја средувале планинсата велосипедска стаза почуствувале чад, по што го лоцирале местото каде што гори.

Повеќе тука.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.