На 24.06.2022 во 18:25 часот во Полициска станица Битола Б.С.(39) од Битола пријавила дека околу 03:30 часот во угостителски објект во Битола била физички нападната од А.Н..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.