Доцна синоќа, еден час пред полноќ, во Полициска станица Битола, битолчанка пријавила дека околу 18:00 часот на патот Битола—с.Бистрица, битолско, била физички нападната од А.К. од Битола, со кого претходно била во љубовна врска.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.