СВР Битола поднесе кривична пријава против А.Б. (40) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

На 21.05.2019 околу 13 часот во Битола, при купување на мобилен телефон од друго лице, пријавениот платил со три фалсификувани банкноти од 50 евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.