Осумдесет и тригодишен бтолчанец им подлегнал на повредите со кои се здобил при пад опд скала. Од Битолската клиничка болница вчера околу 15 часот во СВР Битола било пријавено дека со возило на итната медицинска помош бил пренесен повредениот Р.З., кој додека ги режел дрвата во дворното место на неговата куќа паднал од скалатаи се повредил.

Веднаш бил транспортиран во Клиничка Болница Битола но за време на хирушката интервенција лицето починало.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.