СВР Битола поднесе кривична пријава против Т.Б. (53) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“.

Вчера на улица „Цветан Димов“ во Битола, пријавениот го довел во заблуда Ј.Н. (74) од Битола, кој му дал 4.000.000 денари и 500 американски долари, околу 65 000 евра, по што тој парите ги задржал за себе.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.