61-годишен Холанѓанец си го силувал малолетното дете во Битола.

-Во вторникот во 10.30 часот во СВР Битола, женаод Битола пријавила дека на 07.04.2020 нејзиниот сопруг Н.С.(61) од Холандија, со привремен престој во Битола извршил обљуба врз нивното малолетно дете. По насоки на јавниот обвинител пријавениот е лишен од слобода од полициски службеници од СВР Битола, велат од полицијата.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.