Полицијата уапси 52-годишен жител на селото Добрејци осомничен за свирепо убиство на Ристо Иљашев од Струмица.

Телото на исчезнатиот Иљашев било пронајдено во метално буре и потопено во водите кај браната Турија. Двајцата биле познаници, но полицијата уште работи на откривање на причините за убиството.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.