Водоснабдувањето во улиците „Коле Неделковки“ и „Дебарца“ во Општина Центар, утре од 08:00 ќе биде во прекин.

Од РЦУК – Скопје, известуваат дека прекинот на водоснабдување ќе биде поради уличен дефект од ф – 80 мм на ул. Коле Неделковски бр.32. Воедно, според најавите на ЈП Водовод и Канализација, прекинот ќе трае се до се до отстранување на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.