Беровец со шише ја удрил сопругата по расправија,информираше МВР:

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против В.Џ.(52) од село Смојмирово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“. На 01.05.2020 во дворното место од семејната куќа, по кратка вербална расправија, пријавениот со шише ја удрил неговата сопруга Ф.Џ. и ѝ нанел телесни повреди, велат од полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.