Вчера попладне на излезот на Берово, на место викано „Клепало“, З.П. (46) од Будинарци, беровско, управувајќи трактор, изгубил контрола и се превртел.

Во незгодата, З.П. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничкиот центар Штип за укажување на лекарска помош. Увид бил извршен на местото на несреќата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.