Дваесет и двегодишна жителка на гостиварското село Балиндол, вчера го пријавила дека нејзиното поранешно момче за уцена.

Од СВР Тетово информираат дека Б. Д. (22) од Гостивар во повеќе наврати и барал пари и накит и дека во спротивно на социјалните мрежи ќе објавел нејзини фотографии со компромитирачка содржина, кои порано таа му ги испраќала.

Пријавениот Б. Д. е лишен од слобода и задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.