Полицијата извести дека во сообраќајка која се случила вчера околу 11.30 часот во атарот на тетовското село Калник повреден е малолетен пешак. Според досегашните наоди на истрагата, во детето удрило „БМВ“ со италијански таблички, управувано од Ј.А.(20) од село Калник. Повреденото момче е од тетовското село Боговиње, кое по ударот здобило повреди поради кој е згрижен во клиничкиот центар во Тетово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.