Вчера во попладневните часови во Штип на улица „АСНОМ“ Б.Н: (19) од тип управувајќи патничко моторно возило „Фолксваген Шаран“н удрил во 10-годишно дете од Штип, кое управувало велосипед-трицикл. Детето е пренесено во Клиничка болница Штип каде му се константирани тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.