Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва во центарот на Скопје. Инцидентот се случи кога автомобил удри во моторцикл.

Сообраќајката се случи спортив Собранието во непосредна близина на „Порта Македонија“.

Сообраќајот на булеварот е во прекин додека сообраќајната полциија прави увид за несреќата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.