Автомобил се запали претпладнево на патот во близина на Облешево кај Кочани, јавува Плусинфо. Според она што може да се види на фотографијата, станува збор за возило марка „Фијат Пунто“, а на местото се пристигнати пожарникарски екипи кои го гаснат распламтениот оган.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.