Во текот на ноќта возило со скопски регистерски таблици на булеварот „Јане Сандански“ изгубило контрола, при што удрило во жардиниери.

Како што објавува „Слободен печат“, неофицијално, станува збор за возачка која се здобила со повреди. Таа е пренесена на скопски клиники.

Увидот е извршен уште синоќа. Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.