Автомобил се забил во меѓуградски автобус, вечерва на автобуската станица под Железничката станица, дознава 24 Инфо.

Во моментов трае увид на полицијата, а не е познато дали има повредени.

Видео ТУКА

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.