Автомобил излета од коловозот и се преврте покрај патот, пренесува „Алсат“. Несреќата се случила попладнево во скопската населба Бутел.

Како што дознава телевизијата, засега нема детални информации за состојбата на возачот, но тој бил извлечен од возилото и му се укажува прва помош.

Се работи за возило со тетовски регистерски таблички.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.