Автомобил се преврте на кров на патот Куманово – Скопје. Несреќата се случила во близина на рафинеријата.

Во моментов нема информации како дошло до несреќата и дали само едно возило учествувало.

Нема информации ниту за здравствната состојба на патниците.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.