Tри лица се повредени во сообраќајна несреќа на автопатот Тетово-Скопје, откако од засега непознати причини возачот загубил контрола и возилото се превртело на патот.

Како што дознава Алсат, возачот е полесно повреден, а потешко повредени се две сопатнички од возилото.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.