На Фејсбук страницата на Гласот на Америка објавено е видео на коешто се гледа како автомобил се движи наназад на патот Ресен-Битола.

Видеото предизвика големо внимание во јавноста, но прашање е дали ќе ги заинтересира и надлежните од МВР, со оглед на тоа што вакво возење во „рикверц“ на автопат е забрането и претставува потенцијална опасност за другите учесници во сообраќајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.