Вчера во 21.10 часот на автопатот Скопје – Тетово во близина на бензинската пумпа, патничко моторно возило „опел астра“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Д.А. (33) од Тетово, излетало од патот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Д.А., кој е пренесен на клиника.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Тетово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.