На скопската обиколница на клучката кај Радишани, утрово целосно изгорело патничко возило „фиат“. Како што јавува 1Тв, противпожарната екипа немала можност навремено да интервенира, бидејќи во рок од неколку минути возилото изгорело целосно.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.