Велосипедист е тешко повреден на регионалниот пат Скопје-Тетово. Возачот кој го удрил го напуштил местото на несреќата.

Како што соопштија од полицијата, на 14.06 во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје-Тетово, патничко возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки удрило во велосипед управуван од В.Ч.(49) од Скопје, по што возачот го напуштил местото.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот констатирани во приватна болница.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.