Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево во Скопје, кога автомобил излетал од патот и завршил во градежен објект, пренесува 4news.

Засега не се познати причините за несреќата, а повеќе детали ќе следат по извршениот полициски увид.

Видеото може да го погледнете тука.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.